Biztonságban az Interneten

Az utóbbi évek tapasztalatai alapján úgy látom, hogy a fiatalok nagy része minden veszélyérzet, személyes adatainak minimális védelme és a következmények ismerete nélkül használja az internetet. Ez a későbbiekben több visszaélésre ad lehetőséget az internetet használók tudta nélkül. Az Európai Unió ugyan törekszik állampolgárainak védelmére (pl.:GPRS), de nem mehetünk el az egyén, jelen esetben a fiatalok és szüleik felelőssége mellett. Érdemes tisztában lenniük azokkal a folyamatokkal, módszerekkel, amelyekkel megvédhetik adataikat, identitásukat vagy a hallottak tudatában hozhatják meg a döntéseiket az internethasználat során.

Közel 15 éve dolgozom informatikai területen. Ezidő alatt rengeteg szakemberrel találkoztam, tanácskoztam és végül megszületett a tananyag, ami a gyerekenek segít eligazodni a informatikai biztonság világában.

A magyar Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala által is védett tananyag alapján egy közel 2 órás foglalkozás keretén belül szeretném felhívani a fiatalok figyelmét az internet veszélyeire, azok kivédésére; továbbá szó lesz az internet, a szoftverek és a hardverek használatának morális kérdéseiről is. A tanfolyam alatt nem csupán a közösségi felületekről beszélgetünk, de a jelszavak használatáról, minőségéről is, továbbá a szoftverkészítés hátterében futó, a nagyközönség által nem mindig ismert tényekre is felhívom a diákok figyelmét.

A következő tanfolyamot 2020. február 22-én tartom Szentendrén az Életerő Központban (Vizes Nyolcas). A tanfolyam ára: 10 000 forint.